A lóversenyt a sportok királyaként is szokták emlegetni. Nem hiába, egy versenyre érett angol telivér látványa, tekintélyt és csodálatot kelt minden ember számára. Ez egy olyan népszerű sport, amely számos országban a labdarúgással vetekszik. Az az ember, aki pedig lovat futtat presztízst és népszerűséget szerez.
Meydan – Dubai
Dubai a világ első számú ötcsillagos lóverseny hotelével büszkélkedhet, ami csodálatos éttermeket, lóversenymúzeumot, valamint pályára néző végtelen medencét foglal magában.
A pálya lelátója hosszabb, mint 1600m, és több mint 60,000 látogató befogadásra képes. A Nad Al Sheba, pályát építették át, és 2010 óta itt rendezik a világ legrangosabb lóversenyét a Dubai World Cup-ot amelynek az összdijazása 12 Millió dollár. Aki erre versenyre ellátogat, tényleg igazi luxus élményeknek lehet részese.
St Moritz Svájc
Gondoltad volna, hogy egy befagyott tavon is lehet versenylovakat futtatni? Svájc legelegánsabb síparadicsomában még ez is lehetséges. Minden évben megrendezik a három napos White Turf-ot, ami maximálisan a téli fényűzésről szól. Lóversenyrajongók a világ minden területéről érkeznek, megmérettetni lovaikat ezen a páratlan versenyfelületen. Több mint 35,000 érdeklődőt vonz St Moritz, ahol galopp, ügető és a sajátos, lovas sí versenyen fogadhatnak a favoritokra.
Flemington Ausztrália
Ausztráliában a Melbourne Cupnak akkora presztízse van, hogy ezt a napot munkaszüneti napnak nyilvánították, immár 159 éve. Ez egy kiöltözős társasági esemény, amire a nők külön kalapot és ruhát készítettnek maguknak. A nap főfutama, 6,2 millió dollárt ér, és az első célba érkező ebből 3,6-ot vihet haza. Ehhez csak annyi kell, hogy a 3200 méteres távot kevesebb, mint 3:16.3 alatt teljesíteni.
Piazza del Campo Olaszország
Paolia di Siena lóversenynek, középkori hagyatéka van, amikor még a forróvérű olaszok bivalyokkal versengtek a főtéren. Évente kétszer rendezik meg. Először júliusban, majd augusztusban. Ezt a világ legkeményebb lóversenyeként is emlegetik, ugyanis nyereg nélkül a belvárosban kell maximális sebességgel száguldozni, ahol még az igazán profiknak sem könnyű a kanyarokat karcolás nélkül megúszni. Itt a város 17 negyede közül választják ki a 10 szerencsés indulót, a verseny érdekessége, ha a ló megválik, lovasától még a ló folytathatja a versenyt, és elnyerheti a dicsőséget a városnegyedének. Ezen a futamon igencsak megéri a ló hátára pattanni, hiszen a nyerő lovas 150.000 euróval gazdagodik.
Happy Valley Hong Kong
Hong Kong egyetlen lóversenypályája befészkelte magát a felhőkarcolók közé, már csak futurisztikus metropoliszra való kilátás miatt is érdemes, a Happy Valley versenyeire kilátogatni, ami 55,000 látogatót vonz. A versenyek még Brit gyarmatosítás hatásra alakultak ki, mára pedig az egész lakosság rajong. Angol mintára élő zenés, sörsátras rendezvények, sokasága várja a szórakozni vágyókat. A fogadási kedv pedig, páratlan, előfordul, hogy több mint egy millió ember fogad egy-egy futamra, és talán a világ legkönnyebb zsokéit is itt találjuk, 40-45 kilós férfiakat.
Ascot Anglia
Az angol lóversenyzésről mindenkinek a Royal Ascot jut eszébe, erről pedig a királyi méltóság és az elegancia. Erzsébet királyné óriási rajongója ennek a sporteseménynek. Az angol bukmékereknél nemcsak a nyerő lovakra, hanem a királyné ruhájának a színére is lehet fogadásokat kötni. Az öt napos meetingre több mint 300.000 rajongó látogat, van, aki a királyi család miatt, ki az angol telivérek csodálata miatt. Nyolc éve a világhírű, magyar csoda ló Overdose is meghívást kapott erre a versenyre. 2019-ben összesen 7,3 millió fontot vihettek haza a büszke lótulajdonosok.